O NASZYM PRZEDSZKOLU

Przedszkole Publiczne Nr 27 w Tarnowie powstało w 1982 roku. Przedszkole zlokalizowane jest na ul. Okrężnej 32 na osiedlu domów jednorodzinnych, z dala od miejskiego zgiełku i zakładów przemysłowych, w spokojnej, bezpiecznej okolicy. W wolnostojącym, jednopiętrowym budynku funkcjonują 2 oddziały: dla dzieci 5,6 letnich oraz dla 2,5 3 i 4 letnich. Każda grupa dzieci ma do dyspozycji dwie jasne sale zabaw i zajęć. Są one funkcjonalne i estetyczne z kolorowymi, dostosowanymi do wzrostu dzieci meblami.

Świetne wyposażenie przedszkola w szereg zabawek i pomocy edukacyjnych pozwala na naukę przy każdej zabawie, a bogactwo naszej biblioteki w literaturę dziecięcą pozwala na prawidłowy rozwój emocjonalny. Duży, zielony, zaciszny ogród, z dala od ulicy, pozwala na częste organizowanie zabaw na powietrzu.

W roku 2016 przeprowadzona została termomodernizacja budynku, a w 2017 roku  ogród przedszkolny został powiększony o sąsiadującą działkę, na której powstało boisko sportowe.

Podział ogrodu stwarza dzieciom możliwość zabawy w oddzielnych piaskownicach oraz bezpiecznego użytkowania sprzętu rekreacyjnego na terenie ogrodu oraz na gry i  zabwy na boisku sportowym. W 2019 roku ogród zostal wzbogacony o nowe urządzenia ogrodowe.

Przedszkole czynne w godzinach: 6.30 - 16.30

dyrektor przedszkola: mgr Zofia Kołodziej

Dzienna stawka żywieniowa wynosi 8,00 zł.

3 posiłki /sniadanie,obiad, podwieczorek/ - 8 zł

2 posiłiki /śniadanie, obiad/ - 6.40 zł

1 posiłek /obiad/ - 4 zł

Odpłatność za przedszkole

Przedszkole pełni funkcję opiekuńczo-wychowawczo- dydaktyczną przez 5 godzin bezpłatnie w ciągu dnia, każda nastepna rozpoczęta godzina jest płatna w wysokości 1,00 zł

ULGI:

W przypadku gdy do przedszkola uczęszcza 2 dzieci z danej rodziny za świadczenia przedszkola dla drugiego dziecka pobiera się 70 %, a dla każdego kolejnego dziecka 50% w/w opłaty.

Dla posiadaczy Karty Tarnowskiej Rodziny opłata za każde dziecko w przedszkolu wynosi 50% w/w opłaty.

Wpłat należy dokonywać przelewem na konto przedszkola /po uzyskaniu wcześniejszej  informacji szczegółowej od intendenta/
numer konta przedszkola:  52 1020 4955 0000 7802 0267 7227

W roku szkolnym 2023/2024 grupy prowadzą nauczycielki:

Oddział I (dzieci 3-4  letnie)

- Zofia Kołodziej

Ewa Zych

- Magdalena Nowicka

Oddział II (dzieci 5-6 letnie)

-  Joanna Kłósek

- Marta Sumara

Personel administracyjny naszej placówki:

Elżbieta Zaucha - główna księgowa