Strona głowna  /  O przedszkolu
 O naszym przedszkolu...

Przedszkole Publiczne Nr 27 w Tarnowie powstało w 1982 roku. Przedszkole zlokalizowane jest na ul. Okrężnej 32 na osiedlu domów jednorodzinnych, z dala od miejskiego zgiełku i zakładów przemysłowych, w spokojnej, bezpiecznej okolicy. W wolnostojącym, jednopiętrowym budynku funkcjonują 2 oddziały: dla dzieci 5,6 letnich oraz dla 2,5 3 i 4 letnich. Każda grupa dzieci ma do dyspozycji dwie jasne sale zabaw i zajęć. Są one funkcjonalne i estetyczne z kolorowymi, dostosowanymi do wzrostu dzieci meblami.

Świetne wyposażenie przedszkola w szereg zabawek i pomocy edukacyjnych pozwala na naukę przy każdej zabawie, a bogactwo naszej biblioteki w literaturę dziecięcą pozwala na prawidłowy rozwój emocjonalny. Duży, zielony, zaciszny ogród z dala od ulicy pozwala na częste organizowanie zabaw na powietrzu.

W roku 2016 przeprowadzona została termomodernizacja budynku, a w 2017 roku  ogród przedszkolny został powiększony o sąsiadującą działkę, na której powstało boisko sportowe.

Podział ogrodu stwarza dzieciom możliwość zabawy w oddzielnych piaskownicach oraz bezpiecznego użytkowania sprzętu rekreacyjnego na terenie ogrodu oraz na gry i  zabwy na boisku sportowym. W 2019 roku ogród zostal wzbogacony o nowe urządzenia ogrodowe: bujaki, karuzelę, kiwak, gra " Labirynt".

W roku szkolnym 2019/2020 grupy prowadzą nauczycielki:

Oddział I (dzieci 3-4 -5 letnie)

- Marta Sumara

- Magdalena Nowicka

- Jadwiga Trzaskalska

Oddział II (dzieci 5-6 letnie)

- Joanna Kłósek

- Ewa Zych