Strona głowna  /  Oferta edukacyjna
 Nasza oferta...

Nasze przedszkole promuje zdrowy i bezpieczny styl życia dla swoich wychowanków. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje, uwagi i współpracę z każdym, kto ma na względzie dobro oraz harmonijny rozwój naszych dzieci.

Organizacja przedszkola

Przedszkole czynne jest w godzinach od 600 do 1700.  Staramy się dostosować godziny otwarcia placówki do potrzeb rodziców.

W tym czasie odbywają sie zajęcia planowe i inspirowane przez nauczycieli oraz podejmowane z inicjatywy dzieci.

W przedszkolu są dwa oddziały: grupa młodsza ( dzieci 2,5 -3 -4 letnie), starsza (dzieci 5-6 letnie).

Każda sala zabaw posiada dostęp do  łazienek przystosowanych do potrzeb dzieci.

Placówka wyposażona jest w nowoczesny sprzęt i zabawki zapewniające dzieciom wszechstronny rozwój.

Dysponujemy dużym, ogrodem gdzie dzieci spędzają czas na powietrzu z dala od ulicznego hałasu. W ogrodzie  dzieci mają do swojej dyspozycji bezpieczne i atrakcyjne urządzenia ogrodowe oraz boisko sportowe.

Ze względu na  bogatą roślinność przedszkolaki mają możliwość obcowania z przyrodą i obserwowania jej wraz ze zmianami pór roku.http://edunet.tarnow.pl/res/PP_27/tulipany.jpg

Nasza oferta edukacyjna http://edunet.tarnow.pl/res/PP_27/dziecko_i_mis.jpg

Nauczycielki realizują zadania wychowawczo-dydaktyczne i opiekuńcze w oparciu o programy zgodne z obowiązującą Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego. Naszym celem jest jak najlepsze przygotowanie dziecka do podjęcia nauki w szkole. Zajęcia w naszym przedszkolu są różnorodne i dostosowane do wieku, zainteresowań i potrzeb dzieci. Nauczycielki stawiają przed dziećmi wysokie, ale dostosowane do ich możliwości zadania, zawsze służą dzieciom pomocą.

Organizacja zajęć w naszym przedszkolu uwzględnia równowagę pomiędzy swobodną zabawą, grami, aktywnością na świeżym powietrzu oraz zajęciami edukacyjnymi.

W codziennej pracy nauczycielki stosują sprawdzone i nowatorskie metody, techniki oraz formy pracy pedagogicznej:

• Rozwijamy u dzieci możliwości umysłowe i zdolności matematyczne poprzez wprowadzanie elementów „Dziecięcej matematyki” Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej;
  • Preferujemy pedagogikę zabawy oraz całą gamę zabaw relaksacyjnych;
  • Wdrażamy w pracy wychowawczo-dydaktycznej i opiekuńczej elementy Pedagogiki Planu Daltońskiego do stymulowania rozwoju odpowiedzialności, samodzielności i współpracy u dzieci w wieku przedszkolnym;
  • Stosujemy programy terapeutyczne (do pracy z dziećmi nadpobudliwymi, z opóźnioną lub zaburzoną sferą motoryczną, wolniej rozwijającymi się).

Uczestniczymy w realizacji programów ogólnopolskich

• "Czyste Powietrze wokół nas"- ogólnopolski program przedszkolnej edukacji antynikotynowej.
  • „Akademia Zdrowego Przedszkolaka” - ogólnopolski program edukacyjny który ma na celu utrwalenie wśród rodziców, dzieci oraz personelu przedszkolnego wiedzy o tym, jak zdrowo się odżywiać, dbać o bezpieczeństwo dzieci w domu i poza nim, jak zapobiegać chorobom oraz minimalizować ich skutki.
  • Program edukacyjny „Mamo, Tato, wolę wodę!”. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie, oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci.
  • „Akademia Aquafresh” - Programu Edukacji Zdrowotnej,  dbamy o higienę jamy ustnej, aby zmniejszyć poważny problem, jakim jest próchnica u dzieci.
  • „Kubusiowi Przyjaciele Natury” – program ekologiczny.
  • Akcja Fundacji ABCXXI "Cała Polska Czyta Dzieciom"- ogólnopolska akcja promująca czytanie dzieciom. Fundacja przekonuje, że czytanie dziecku dla przyjemności – 20 minut dziennie. Codziennie! – jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.http://edunet.tarnow.pl/res/PP_27/tulipany.jpg

Zapewniamy:

·      kameralną atmosferę i dobrą opiekę, gdyż przedszkole liczy tylko 2 grupy dzieci;

·      rodzinną atmosferę, gdzie wszyscy się znają i na co dzień wspólnie uczestniczą w życiu placówki;

·      domowe warunki wpływające na szybką aklimatyzację dzieci w przedszkolu;

·      klimat panujący w grupie przyczynia się do wszechstronnego i pełnego poznania potrzeb i możliwości dzieci w celu optymalnego ich zaspokojenia;

·      domowe smaczne posiłki: śniadanie, drugie śniadanie, obiad i podwieczorek, które są przygotowane według norm obowiązujących w placówkach żywienia

zbiorowego;

•   uwzględniamy posiłki dla dzieci z alergiami pokarmowymi

Zajęcia dodatkowe

Oferujemy bezpłatne zajęcia dodatkowe: język angielski, gimnastyka korekcyjna, religia.

Dzieci uczestniczą w :

• konkursach organizowanych przez inne przedszkola i  instytucje;
  • koncertach muzycznych;
  • teatrzykach na terenie przedszkola;
  • wycieczkach autokarowych;
  • imprezach  lokalnych

Ponadto organizujemy uroczystości:

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka;
  •  Światowy  Dzień Pluszowego Misia;
  • Pasowanie na przedszkolaka;
  • Wróżby Andrzejkowe;
  • Spotkanie z Mikołajem;
  • Wigilia;
  • Bal Karnawałowy;
  • Dzień Babci i Dziadzia;
  • Urodziny Miasta Tarnowa;
  • Powitanie Wiosny;
  • Dzień Dziecka;
  • Olimpiada Przedszkolaka;
  • Piknik Rodzinny;
  • Pożegnanie starszaków idących do szkoły.

Przedszkole  jest nieduże, kolorowe, panuje w nim miła, domowa, rodzinna atmosfera co sprawia, że dzieci czują się dobrze, bezpiecznie i chętnie do nas przychodzą.

Bierzemy udział:

• w imprezach, uroczystościach przedszkolnych i festynach;
  • Słodkich Urodzinach Miasta;
  • olimpiadach sportowych;
  • teatrzykach w wykonaniu profesjonalnych aktorów;
  • akcjach charytatywnych;
  • oraz zbieramy zużyte baterie, plastikowe nakrętki.

Zapraszamy !

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-09